Erfbeplantingproject weer van start
Door de erven in het buitengebied zo in te richten dat er een evenwicht ontstaat tussen mens en natuur wil de gemeente Peel en Maas het aantrekkelijker maken. Onder een erf verstaat de gemeente het totale grondgebied waarop woning en/of bedrijf in het buitengebied ligt. Met erfbeplanting kan het erf verfraaid worden en laten aansluiten bij de omgeving. Onder erfbeplanting vallen groenstroken, houtsingels, kleine bosjes, bomen langs wegen en paden, solitaire bomen, heggen, hoogstam- en fruitboomgaarden.
De beplanting kan worden aangelegd op, rond en buiten het erf- of huisperceel. Zo’n erfbeplanting is van grote waarde voor planten en dieren. Zij vinden er een leefgebied, nestgelegenheid en voedsel. Door streekeigen bomen en struiken aan te planten, krijgt bovendien het landschap zijn karakteristieke gezicht terug. Gebouwen worden hierdoor op een natuurlijke manier ingepast in de omgeving.
Voor 2012 hebben zich al voldoende kandidaten aangemeld, maar het is nog mogelijk om aan te melden. Tussen 1 september en 1 november kan zich via de website van de gemeente Peel en Maas aanmelden.
(Bron: Gemeente Peel & Maas)
Gerelateerde berichten
- 24-11-2011 - Erfbeplanting in Peel en Maas
- 11-02-2011 - Streekeigen beplanting op vijfentwintig erven
- 04-02-2010 - Erfbeplanting in Peel en Maas
Headlines
- 21-05-2013 - Gemeente heeft ruim vijf ton bespaard met gezamenlijke bijstandsfraude-aanpak
- 20-05-2013 - Echtpaar en kleinkind omgekomen bij ongeval Meijel
- 19-05-2013 - 3 Doden bij verkeersongeval Meijel
- 19-05-2013 - Inbreker door bewoner aangehouden
- 18-05-2013 - Finale Limburgse Declamatiewedstrijd in Panningen
- 17-05-2013 - Eerste Limburgse Bestuurdersdag voor vrouwen
- 16-05-2013 - Peel&Maas neemt deel aan Glas voor Glas regeling
- 15-05-2013 - Vervolgonderzoek dodelijk schietincident
- 14-05-2013 - Voorarrest John B. uit Helden verlengd
- 13-05-2013 - Herinrichting John F. Kennedylaan in juni van start
Reacties
- Er zijn nog geen reacties geplaatst.
